Nápad na originálne usporiadanie átria

Nápad na originálne usporiadanie átria

Predsieň je rozhodne najviac podceňovanou miestnosťou v celom dome. Prečo je tak ťažké rozhodnúť o výzdobe predsiene? Predsieň, ako názov napovedá, je často považovaná za prechodnú časť domu a nie je jej venovaná pozornosť. To je bežná, ale rozhodne veľká chyba pri zariaďovaní miestností. Vďaka originálnemu nápadu na zariadení predsiene bude mať celý dom nový charakter.

Ako vyzdobiť tesnú a malú predsieň?

V panelákoch a v malých garsónkach sú chodby často tmavé a krátke. Do väčšiny predsiení sa zmestí miesto na sedenie a vešiak, ale stále ju môžeme zariadiť funkčne a originálne. V malej predsieni hrá veľkú úlohu svetlo, takže ju stojí za to rozjasniť pomocou veľkých a svetlých dlaždíc na podlahe, bieleho nábytku alebo bieleho stropu. Preto uvažujte o svetlých farbách stien: béžovej, krémovej a bielej, všetko v kombinácii s nábytkom zo svetlého dreva. Efekt optického zväčšenia interiéru možno dosiahnuť položením rovnakých dlaždíc v predsieni a jednej z ďalších miestností. To vám umožní predĺžiť interiér. V tmavej predsieni sa dobre osvedčia aj svetlé obrazy na plátne s farebnými motívmi. Rozjasnia totiž interiér a dodajú mu energiu. Hoci nápaditá výzdoba malej predsiene vyžaduje oveľa viac času a práce, dajte sa do toho. Rozhodne to stojí za to!

malu predsien

Predsieň v škandinávskom štýle

Úzka predsieň priamo volá po škandinávskom štýle, ktorý prináša do interiéru veľa svetla a bielej farby. Interiér sa tým rozjasní a opticky získava dodatočný priestor. Škandinávsky štýl sa vyznačuje jednoduchosťou a návratom k nekomplikovaným formám, a práve preto sa dokonale hodí do malých interiérov. Biely nábytok predsieň rozjasní, skrinka na topánky pomôže zbaviť sa dojmu neporiadku a ušetrí miesto, a malá predsieň získa originálny vzhľad. Tento spôsob usporiadania predsiene nám umožní získať oveľa viac priestoru.

Ako moderne zariadiť predsieň?

Moderne a s nápadom – to je motto mnohých výrobcov nábytku, vrátane toho určeného do predsiene. Čo vlastne znamená moderná predsieň? Nasledovanie trendov, ktoré sa z roka na rok menia. V tomto roku sa moderná chodba nevyznačuje len jednoduchou formou, ale aj tehlami alebo fototapetou na stenách. S rastúcou popularitou loftového interiérového dizajnu zavládli v interiéroch tehlové steny a ťažký drevený nábytok. Loftový štýl má svoj pôvod vo vysokých bytových domoch v New Yorku. Tento typ interiérového dizajnu si vyžaduje veľa priestoru, aby vyzeral naozaj dobre. V loftovom štýle interiérov sa osvedčia aj 3D nástenné samolepky, ktoré napodobňujú tehlu alebo betón. Toto riešenie je lacnejšie ako tehla a zároveň rovnako originálne.

Šmrnc a elegancia, čiže predsieň v štýle glamour

Čierna a biela spolu robia zázraky. Je to jedna z najkrajších a najelegantnejších kontrastných kombinácií. Čierna a biela vládnu v kúpeľniach a obývacích izbách, ale predsieň je tiež vhodným miestom pre vytvorenie kontrastov. Biele steny, čiernobiela šachovnicová dlažba a svetlý nábytok – vďaka tomu bude váš interiér nielen štýlový, ale predovšetkým nadčasový. Zvoľte lesklé doplnky, ako veľké nástenné zrkadlo alebo fotorámiky, a vaša predsieň bude vyzerať ako z titulných stránok novín.

predsien v style glamour

Dávny anglický šmrnc, predsieň v štýle shabby chic

Bohaté zdobenie, velúrové doplnky a fototapety s kvetinami na stenách. Práve takto vyzerá dávny anglický šmrnc v modernej verzii. Bohatšia verzia štýlu odkazuje na palácové dekorácie v štýle Ľudovíta XVI. Ak si chcete zariadiť predsieň v kráľovskom štýle, určite budete potrebovať kovové kované sedadlo, skrinku na topánky z tmavého dreva a zrkadlo s bohato zdobeným rámom. Ak ste fanúšikom mramorových podláh, môžete využiť veľké podlahové dlaždice napodobňujúce mramor alebo (ak žijete v dome) autentické, mramorové schodisko.
Predsieň je rozhodne náročný interiér. Ak jej venujete trochu času a práce, vytvoríte si nápaditú predsieň, ktorá bude nádhernou a originálnou vizitkou vášho domu.


OBRAZY VYTLAČENÉ NA PLÁTNE SÚ PERFEKTNÉ DO KLASICKÝCH INTERIÉROV

AKO ZVÄČŠIŤ INTERIÉR, ČIŽE FOTOTAPETY NA POSUVNÉ DVERE DO PREDSIENE

NAJVIAC PREHLIADANÉ MIESTA V KUCHYNI

Čtěte rovněž:
15.06.2022

Ako usporiadať stenu s televízorom? Zaujímavé nápady pre priestor okolo televízora

Steny majú obrovský vplyv na vzhľad, štýl, architektúru a funkciu miestnosti, a preto je ich usporiadanie veľmi dôležité. Dnes sa zameriame na stenu s televízorom! Jej usporiadanie môže mať obrovský vplyv na štýl a funkčnosť vášho priestoru.

viac
18.05.2022

Biela kuchyňa – nápady, ktoré ukazujú, že neutrálne farby nikdy nevyjdú z módy

Biela kuchyňa je kvalita sama osebe. Túto farebnú schému možno posunúť akýmkoľvek smerom – od moderného usporiadania až po útulnejšie a klasickejšie. Pomocou textúr môžete vytvoriť teplú a priateľskú rustikálnu kuchyňu alebo sa rozhodnúť pre niečo elegantnejšie a odvážnejšie.

viac
20.04.2022

Obývačka v minimalistickom štýle – ako ju zariadiť?

Minimalizmus vznikol ako reakcia na nadbytok vecí, ktoré nepridávajú nášmu životu žiadnu hodnotu. Stále viac ľudí si vyberá minimalistické interiéry, aby sa zbavili nadbytkov, ktoré len zhoršujú náladu. Každý z nás sníva o chvíľke relaxu po náročnom dni. Obývačka v minimalistickom štýle je na to priam stvorená!

viac
23.03.2022

Zariaďujeme sivú obývačku – aké doplnky a vybavenie oživia interiér?

Sivý dizajn obývačky je obľúbenou voľbou mnohých majiteľov domov. Ide o veľmi neutrálnu farbu, a preto sa výborne hodí do akéhokoľvek zariadenia. Sivá je najlepší odtieň, ak chceme, aby náš domov vyzeral moderne a štýlovo.

viac