Tipy na to, ako vytvoriť z malej miestnosti zdanlivo väčší priestor

Tipy na to, ako vytvoriť z malej miestnosti zdanlivo väčší priestor

Dobrou správou je, že optické zväčšenie priestoru je oveľa jednoduchšie, než si myslíte! V skutočnosti ide o šikovné použitie meradla, svetla a doplnkov. Ukážeme vám niekoľko trikov, ktoré môžete využiť v miestnosti na to, aby vyzerala priestrannejšie.

Ideálna farba pre malé miestnosti

Je dobré si uvedomiť, že biela farba nádherne odráža svetlo! Vďaka tomu je priestor vzdušný a ľahký. Maľovanie stien a stropu odtieňmi bielej farby navyše urobí miestnosť priestrannejšou. Vďaka bielej farbe je miestnosť jednoduchšia, a tak vyniká jej zariadenie a detaily.

Strohosti bielej sa dá zamedziť veľmi jednoduchým spôsobom, takže sa nemusíte báť, že váš domov bude vyzerať chladne. Kombinujte ju s prvkami, ktorých vzhľad pôsobí hrejivo, ako je napríklad drevo a mäkké a jemné textílie.

Tipy na to, ako vytvoriť z malej miestnosti zdanlivo väčší priestor

Zväčšenie malej miestnosti pomocou osvetlenia

Správne osvetlenie môže mať obrovský vplyv na vzhľad priestoru. Prirodzené svetlo je vždy najlepšie, ale nie je vždy k dispozícii. Ak hľadáte spôsoby, ako zväčšiť svoju izbu, môžete využiť umelé osvetlenie vo svoj prospech. Tu je niekoľko tipov, ako to urobiť:

  • Použite osvetlenie, ktoré je zapustené do stropu a koľajnicový svetelný systém, aby bolo v každom rohu miestnosti veľa svetla.
  • Umiestnite svetlá do úrovne očí tak, aby nevytvárali tiene ani neoslepovali.
  • Nainštalujte reostat, aby ste mohli kedykoľvek ovládať jas svetiel.
  • Použite lampy, ktoré svietia dohora, aby ste vytvorili útulnú atmosféru s mäkkým, rozptýleným svetlom.

Multifunkčný nábytok – čo treba brať do úvahy pri nákupe pre malý dom

Veľa malých priestorov nie je navrhnutých vzhľadom na úložný priestor. Nábytok sa tak stáva problémom. Z tohto dôvodu vzniká stále viac multifunkčného nábytku, ktorý bojuje s nedostatkom priestoru a pracuje tak v prospech rozšírenia plochy.

Najlepší multifunkčný nábytok pre malé priestory zahŕňa také prvky, ako sú: kombinácia rohových stolov a pohoviek; pohovky, ktoré slúžia aj ako postele; police, ktoré majú tiež miesto na sedenie atď.

Tipy na to, ako vytvoriť z malej miestnosti zdanlivo väčší priestor

Ak máte malú miestnosť s obmedzeným prirodzeným svetlom, zvážte nábytok v bielej alebo šedej farbe. Tieto typy farieb budú v priestore výraznejšie a budú odrážať viac svetla v miestnosti.

Ako zavesiť nástenné obrazy v miestnosti tak, aby vyzerala väčšia, než v skutočnosti je?

Nástenný obraz je skvelý spôsob, ako urobiť miestnosť priestrannejšou. Okrem toho bude vynikajúcim ústredným bodom a pomôže vytvoriť prívetivú atmosféru.

Ak chcete čo najlepšie využiť obrazy, zaveste ich vyššie a bližšie k stropu. Pridanie pekného obrazu alebo plátna spôsobí, že miestnosť bude vyzerať trochu vyššie a priestrannejšie. Podobne môže aj vertikálne zavesenie galérie vytvoriť ilúziu vyššieho stropu. Vyhnite sa zaveseniu veľkého množstva veľkých obrazov do jednej oblasti, pretože to spôsobí, že priestor bude menší a preplnený.

Tipy na to, ako vytvoriť z malej miestnosti zdanlivo väčší priestor

Doplnky, na ktoré nemôžete zabudnúť!

  • V malých priestoroch sa oplatí zavesiť zrkadlá! Nielenže nádherne odrážajú svetlo, ale aj výhľad, vďaka čomu je miestnosť oveľa dlhšia a otvorená.
  • Do malých interiérov sa nehodia ťažké materiály a tkaniny. Investujte do ľahkých doplnkov, ktoré do vášho domova vnesú vzdušnosť. Vzdajte sa záclon a zaveste do okien napríklad rolety, žalúzie alebo plisované rolety.
  • Je vhodné pokryť podlahy panelmi, ktoré opticky predĺžia miestnosť. Potom už na ne neklaďte koberce. Ak však koberce naozaj chcete, uistite sa, že sú jednoduché a minimalistické.

Malé miestnosti sú o dobrej organizácii. Čím viac prvkov a vzorov tam máte, o to viac bude priestor pôsobiť preplneným dojmom. Vyhnite sa preto množstvu maličkostí, držte sa svetlých farieb a zamerajte sa na svetlo.

Čtěte rovněž:
19.09.2022

Zariaďujeme izbu pre chlapca – usporiadanie, inšpirácie, nápady

Plánujete zmeniť usporiadanie izby svojho dieťaťa? Vieme, že navrhovanie chlapčenskej izby je pre mnoho rodičov výzvou! Existuje veľa vecí, ktoré treba zvážiť: akú farbu by mali mať steny? Aká by mala byť posteľná bielizeň? Aké závesy zvoliť?

viac
14.07.2022

Ako zladiť obývaciu izbu so spálňou? Inteligentné spôsoby, ako vytvoriť úspešný projekt

Prepojenie spálne a obývacej izby má mnoho výhod. Jednou z hlavných je úspora miesta. Vďaka dobre navrhnutej izbe budete mať stále k dispozícii svoj vlastný súkromný priestor, keď ho budete potrebovať, a zároveň si budete môcť užívať spoločnosť ostatných v obývačke. Ako spojiť obývaciu izbu so spálňou na malej ploche? Pozrite si naše tipy!

viac
15.06.2022

Ako usporiadať stenu s televízorom? Zaujímavé nápady pre priestor okolo televízora

Steny majú obrovský vplyv na vzhľad, štýl, architektúru a funkciu miestnosti, a preto je ich usporiadanie veľmi dôležité. Dnes sa zameriame na stenu s televízorom! Jej usporiadanie môže mať obrovský vplyv na štýl a funkčnosť vášho priestoru.

viac
18.05.2022

Biela kuchyňa – nápady, ktoré ukazujú, že neutrálne farby nikdy nevyjdú z módy

Biela kuchyňa je kvalita sama osebe. Túto farebnú schému možno posunúť akýmkoľvek smerom – od moderného usporiadania až po útulnejšie a klasickejšie. Pomocou textúr môžete vytvoriť teplú a priateľskú rustikálnu kuchyňu alebo sa rozhodnúť pre niečo elegantnejšie a odvážnejšie.

viac